O nás

Zveřejněno: 16.9.2021

Motto mateřské školy:

,,Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby si je dokázaly otevřít samy!"


Děti jsou vzdělávány podle školního vzdělávacího programu KLÍČEK.

Klíček - symbol počátku nového života, růstu, zrání, vývoje

Klíček - cesta k něčemu novému, nepoznanému, lákavému

Klíček - prostředek k otevření, poznání, vědění, tajemství


Mateřská škola má celodenní provoz a její kapacita je 82 dětí.

Provoz školy od 6.15 do 16.15 hod  zajišťuje 6 učitelů, dle aktuální potřeby asistenti pedagoga a provozní zaměstnanci.

Mateřská škola má tři třídy - klíčky, do kterých jsou děti zařazovány podle věku.

Zaměření jednotlivých tříd se každoročně přizpůsobuje věkovému složení je kladen důraz na individualizované vzdělávání dětí.

Nově postavené prostory mateřské školy mají dostatečnou kapacitu pro přijímání všech spádových dětí, mají uzpůsobené podmínky pro přijímání 2 až 3letých dětí a dětí s SVP. Třídy umožňují rozčlenit prostor na herní koutky a přizpůsobovat ho tak pro nejrůznější skupinové i individuální aktivity, námětové hry a prostorově méně náročné pohybové aktivity.

Zahrada je dobře vybavena k pohybovému vyžití dětí - k dispozici jsou 2 zakrytá pískoviště, altán, řetízková a čtyři pružinové houpačky, prolézačky, betonová plocha pro jízdu na odrážedlech, koloběžkách a mlhoviště. Na školní zahradu navazuje i sportovní hřiště s umělou trávou, kterou využíváme ke zdokonalování pohybových a sportovních dovedností dětí..

Lokalita – MŠ je umístěna ve středu obce, v přístavbě základní školy stranou dopravního ruchu, blízké okolí poskytuje bohaté možnosti k výchovně vzdělávacímu i tělovýchovně zaměřenému pobytu dětí venku.Uzavřená facebooková skupina mateřské školy

Zveřejněno: 9.10.2022

Vážení rodiče, pokud máte zájem, můžete se přidat do uzavřené facebookové skupiny MŠ Klíček (Základní škola a mateřská škola Dolní Újezd). Skupina je založena pouze pro rodiče (zákonné zástupce) dět...
Zobrazit celé